Kalın Bacak Estetiği

Kalın Bacak Estetiği İstanbul

Genel estetik beklentilere göre belden sonra bacaklara doğru vücut hatlarında kalınlaşma ve kalçanın en geniş olduğu yerden sonra bacaklara doğru incelerek giden bir seyir olmalıdır.

Basen kısmı kadınlarda kalınlaşmaya en meyilli ve kilo almanın yarattığı deformasyona en hassas kısımdır.

Diyet ve spor ile diğer vücut bölgeleri eritilebildiği halde bacakta belli bölgeler (basen, diz içi vs.) dirençlidir.

Bel bölgesinden sonra ekstra boğumlanma ve çıkıntılar, basen bölgesindeki aşırı fazlalıklar estetik problemlerin yanı sıra kıyafet seçiminde de sorunlara sebep olur. Tüm bunlar sonrası özgüven problemleri, psikolojik sorunlar, kendini toplumdan soyutlama gibi durumlar ile karşılaşılabilir. Basen, diz üstü, diz içleri gibi problemli bacak bölgelerinin inceltilmesi için farklı kalın bacak estetiği yöntemleri, “bacaktan yağ aldırma” yöntemleri veya “bacak liposuction” yöntemleri uygulanır.

Hormonal farklılıklar sebebi ile erkeklerde yağlanma vücudun üst kısımlarında (karın, bel, göğüsler),kadınlarda ise vücudun alt (kalça, bacaklar) kısımlarında birikme eğilimindedir. Dolayısı ile “kalın bacak estetiği” daha çok kadınlar tarafından talep edilen bir estetik uygulamadır.

Çoğu zaman kalın bacakların doğal yollar ile eritilmesi pek mümkün değildir. Normal kiloda olup kalın bacakların eritilmesi çabası diğer bölgelerde gevşeme, sarkma ancak bacak kısmında dirençli kalınlık ile sonuçlanabilir. Özellikle kalın bacak sebebi “Lipödem” gibi hastalıkla ise diyetle bacak inceltme çabaları başarısızlık ile sonuçlanmaktadır. Bu sebepten sadece bacaktaki yağları eritmeye, sadece bacakları inceltmeye yönelik kalın bacak estetiği yöntemleri önem kazanmıştır.

Kalın Bacak Estetiği Yöntemleri

  • Bacak yağlarını eriten hareketler,
  • İnce bacak diyeti,
  • Liposuction ile bacak inceltme.

Bacak yağlarını eriten hareketler, bilinçsizce yapıldığında kaslı ve kalın bir bacak yapısı oluşturabilir. Ayrıca sadece şikayetçi olunan bacak kısmına özel yağ eritici egzersiz planları (örneğin diz içi eritme egzersizleri, iç bacak eritme hareketleri) genellikle başarısızlık ile sonuçlanmaktadır.

İnce bacak diyeti, bacak inceltme diyeti olarak lanse edilen özel programlar, genel bir kilo verme aracı olabilmekte, bölgesel spesifik (iç bacak inceltme diyeti) diyetler beklentileri karşılayamamaktadır.

Liposuction ile bacak inceltme sadece istenilen bacak bölgesinden yağların alınıp bacağın şekillendirilmesine izin verir. Liposuction ile bacak estetiği sonrası normal yaşama dönüş hızlı sonuçlar etkili ve kesindir.

Ameliyatsız Kalın Bacak Estetiği

Ameliyatsız kalın bacak estetiği amacı ile soğuk lipoliz, sıcak lipoliz, radyofrekans ile bacak inceltme, kas uyarımı ile bacak inceltme gibi yöntemler kullanılmıştır. Bilinmelidir ki ameliyatsız kalın bacak estetiği yöntemlerinin sonuçları, liposuction ile kalın bacak estetiğinde olduğu gibi kesin, belirgin ve etkili değildir. Ameliyatsız kalın bacak estetiği uygulamaları tek seansta sonuç vermeyip, çoklu seanslar gerektirir.

Kalın Bacak Estetiği Fiyatları

Kalın Bacak Estetiği Fiyatları İstanbul yapılacak uygulamaya göre değişkenlik gösterir. Kalın Bacak Estetiği Fiyatları ve sizin için uygun yöntemin tespiti için bizimle irtibata geçiniz.